מיכל אופיר – עורכת דין ונוטריון
Michal Ophir – Adv. & Notary
נוטריון - מיכל אופיר
מיכל אופיר נוטריון
אנגלית • גרמנית • צרפתית • סרבית • יידיש
תרגומים ושירותי נוטריון

אפוסטיל

במקרים מסוימים, בנוסף לאישור נוטריוני, נדרשים לקוחותינו לספק אישור אפוסטיל. משרדנו ערוך להשגת אישור אפוסטיל, הן במשרד המשפטים והן במשרד החוץ- הכל בהתאם לדרישות הלקוח ולצרכיו.


קיימים שני סוגים רלוונטיים של אישורי אפוסטיל:

  • אפוסטיל של משרד המשפטים:
    במסגרת אישור זה, מאשר משרד המשפטים כי הנוטריון החתום על האישור הנוטריוני הינו אכן נוטריון המוכר על ידי משרד המשפטים וכי חתימתו של הנוטריון הינה אוטנטית.

  • אפוסטיל של משרד החוץ: אישור זה ניתן על גבי מסמך רשמי של המדינה - ללא קשר לאישורו הנוטריוני. האישור יתנן מאת הענף לאימות מסמכים ציבוריים של החטיבה הקונסולרית במשרד החוץ.

    לקריאה נוספת:
    אימות מסמכים ציבוריים

מהי חותמת אפוסטיל?

מדובר בחותמת המעניקה תוקף למסמכים ציבוריים במדינה זרה, החותמת מוטבעת על גבי תרגום נוטריון ומוכיחה כי התרגום נאמן למקור ובוצע על ידי נוטריון מורשה. קיימים מקרים בהם מוסדות ברחבי העולם יסרבו לקבל מסמכים מתורגמים על ידי נוטריון ללא חותמת אפוסטיל חוקית. מסמך עם חותמת אפוסטיל נושא עמו תוקף בינלאומי בהתאם לרשימת המדינות החתומות על אמנת האג. שימו לב, לא כל נוטריון יוכל לספק לכם גם חותמת אפוסטיל, על נוטריון המבקש לספק את השירות הנוסף לקבל אישור מתאים מטעם משרד המשפטים ומשרד החוץ. חוק הנוטריונים קובע את רשימת הנוטריונית בישראל המהווים רשות מוסמכת להנפיק בישראל תרגומים עם חותמת אפוסטיל.

שני סוגים של חותמת אפוסטיל

כפי שכבר צוין ישנם שני סוגים של אפוסטיל, הראשון הוא חותם המאשר את זהות הנוטריון ללא כל התייחסות לתוכן המתורגם של המסמך, החותם השני הוא אישור לזהות המסמך המתורגם למקור, אישור לאמיתות המסמך.

מהו נוטריון?

בעבור אלו אשר נתקלים לראשונה בדרישה להציג תרגום נוטריון נסביר כי מדובר בעורך דין בעל הסמכה נוספת לאישור מסמכים משפטיים. חותמת של נוטריון מעניקה למסמך מתורגם תוקף, היא מוכיחה את זהותו למקור. כך למשל, כאשר אנו מבקשים להגיש למוסד אקדמי בחו"ל תעודות השכלה ממוסד ישראלי, עלינו להוכיח כי המסמכים אכן נאמנים למקור. חתימת נוטריון מתבצעת באמצעות חותמת מתכת בה מפורטים שם הנוטריון והגדרתו כנוטריון בשפה העברית, האנגלית והצרפתית.

 
עיצוב: טנק אינטראקטיב - בניית אתרים

Valid HTML 4.01 Transitional